Strona GłównaArtykułyKalendarzGaleriaStrona archiwalnaLinkiO nas

Otwarcie Obserwatorium Astronomicznego w Rzepienniku Biskupim dzień drugi - 7 VI 2015.

    Samo uroczyste otwarcie Obserwatorium im. Królowej Jadwigi odbyło się  8 VI 2015 o godzinie 11, a ponieważ był to poniedziałek więc wtedy nie udało się nam tam dotrzeć. Na szczęście dzień wcześniej odbył sie tam piknik rodzinny, więc udałem się tam z całą rodziną.

Kolekcja Meteorytów
Wystawa Meteorytów Widok na kopuły i główny budynek Radioteleskop o średnicy 9 metrów. W głębi kolejka do teleskopu słonecznego LUNT.

    Sam Piknik był dość ciekawy, na dzieci czekało wiele atrakcji np Warsztaty Rakietowe zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Rakietowe:
OA im Królowej Jadwigi
Rzepiennik Biskupi


Tak wyglądał start rakiety wykonanej przez moje dzieci:
Były również liczne konkursy plastyczne
Rakieta Anihilacja
Kulminacyjnym momentem imprezy było odpalenie rakiety "Anihilacja", którego dokonał gen. Mirosław Hermaszewski Pierwszy (i na razie jedyny)  polski kosmonauta rozczarował na początku mojego syna, gdyż nie oglądał bajki "Kosmoloty" ....... ale ponieważ bardzo ciekawie opowiadał o swoim locie w kosmos a nawet odpowiadał na każde zadane pytanie, więc Antoś mu to wspaniałomyślnie wybaczył Krótka przemowa przed startem "Anihilacji" Szef Obserwatorium dr Bogdan Wszołek zadowolony z udanego startu


    Następnie zostaliśmy zaproszeni na grila, niestety, zrobiło sie już późno i trzeba było wracać do domu.
Wacław Moskal